Tiskové zprávy

18
Listopad 2019

ČEZ Distribuce na konferenci "Blackout a měkké cíle" v IKEM

Blackout ve zdravotnickém zařízení je noční můrou všech zdravotníků, managementu i celého integrovaného záchranného systému. Právě proto se Institut klinické a experimentální medicíny ve spolupráci s ČEZ Distribucí rozhodl uspořádat 18. listopadu 2019 v Kongresovém sálem IKEM konferenci “BLACKOUT A MĚKKÉ CÍLE“, která nabídla především prostor pro diskusi, rozvoj možností spolupráce a navržení jednotlivých variant řešení nejrůznějších mimořádných událostí.

14
Listopad 2019

Z Přerova vyjede nadměrný náklad, pojede i přes Vysočinu a Pardubický kraj, energetici zajistí průjezd pod vedením

Hradec Králové, 12. 11. 2019 – Z Přerova se 13. listopadu v 6 hodin vydá nadměrný náklad na svou více jak 300 kilometrovou cestu až do přístavu Mělník. Náklad vyjede ve středu v 6 hodin z firmy Montáže Přerov a do Mělníka by měl dorazit druhý den ve čtvrtek 14. listopadu kolem 17 hodiny. Náklad o dvou soupravách a celkové výšce 6,3 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

7
Listopad 2019

Obří vrtulník usazoval v České Třebové stožár

Hradec Králové, 7. listopadu 2019 – Špatně dostupný a rozbahněný terén neumožnil těžké technice osadit stožár vysokého napětí na sjezdovce a Ski Areálu Peklák v České Třebové. K činu se proto dostal obří vrtulník slovenské firmy, který pomohl energetikům příhradový stožár připevnit na již vybetonovanou patku. Místní obyvatelé tak mohli dnes dopoledne shlédnout zajímavou a neobvyklou podívanou.

5
Listopad 2019

ČEZ Distribuce otevřela technické konzultační místo v Kolíně

Osobně vyřídit své požadavky mohou zákazníci na novém technickém konzultačním místě (TKM) společnosti ČEZ Distribuce v Kolíně na adrese Dukelských hrdinů 583. Lidé i firmy nejen ze středních Čech zde mohou pohodlně vyřešit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, informace o odstávkách elektřiny, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další.

17
Říjen 2019

ČEZ Distribuce se připojila k výzvě Tetris Challenge. Ukázala, co vozí v autě borci z PPN.

Co vše se vejde do auta energetikům, které používají metodu práce pod napětím (PPN) – tedy práce na vedení vysokého napětí za provozu bez omezení dodávek elektrické energie odběratelům? To ukazuje snímek z ptačí perspektivy. Vznikl v rozvodně Koštov nedaleko Ústí nad Labem. ČEZ Distribuce se tak připojila k výzvě Tetris Challenge, která baví a vzdělává nejen Česko.

11
Říjen 2019

Moravskou část Distribuční maturity vyhrál Marek Lanča z Frenštátu

OSTRAVA – Vítězem letošního ročníku moravské části Distribuční maturity, která seznamuje středoškoláky se vším, co souvisí s distribucí elektřiny, se stal student frenštátského Gymnázia a střední průmyslové školy Marek Lanča. Energetiky zaujal svou aktivitou na rozvodnách a zároveň nejlépe ze všech uspěl v závěrečném testu, ve kterém rozhoduje nejen rychlost, ale především správné odpovědi. Akce, jejímž cílem je představit mladým lidem energetiku jako moderní a perspektivní obor, se uskutečnila také v Hradci Králové a Kladně.

7
Říjen 2019

Distribuční maturita v Hradci Králové zná své vítěze

Hradec Králové 4. 10. 2019 – Opět po roce se ve středu 2. října sešli studenti 9 partnerských středních škol na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny. V sídle společnosti ČEZ v Hradci Králové je přivítali odborníci, kteří jim 3 dny pomáhali osvojit si znalosti a dovednosti, které využijí nejen u maturity nebo vysokoškolského studia, ale i na samém začátku jejich pracovní kariéry. Více informací naleznete na www.kdejinde.cz.

2
Říjen 2019

Předání kola

30
Srpen 2019

ČEZ Distribuce chrání ptactvo před úrazem elektrickým proudem, dosud investovala téměř 210 milionů korun

Energetici učinili další krok v ochraně ptactva před úrazem elektrickým proudem. Pro ptactvo bude letos bezpečných dalších 19 593 podpěrných bodů (sloupů) elektrického vedení vysokého napětí (vn). ČEZ Distribuce vlastní a stará se o cca 475 tisíc podpěrných bodů vn, pro ptactvo bezpečných je již 60 procent. Zabezpečit zbývá cca 200 tisíc podpěrných bodů. V letech 2006–2019 investovala ČEZ Distribuce do těchto opatření téměř 210 milion korun.

16
Srpen 2019

Vedení Hlinsko – Polička již zásobuje energií region

Polička 16. srpna 2019 – Slavnostním přestřižením pásky za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele úseku Řízení distribučních aktiv společnosti ČEZ Distribuce Pavla Šolce a starosty města Polička Jaroslava Martinů byla zprovozněna poslední etapa stavby vedení vysokého napětí 110 kV Hlinsko - Polička. Tato strategická stavba umožní do budoucnosti připojování dalších odběratelů, především z řad velkých podniků v průmyslové zóně v Poličce. Celkové realizační náklady této stavby se pohybují kolem 400 mil. Kč.

19
Červen 2019

České energetické firmy čelily cvičným kybernetickým útokům

V sídle společnosti ČEZ, a. s. proběhlo ve středu 19. června historicky první sektorové cvičení kybernetické bezpečnosti Electro Czech 2019 pod vedením Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a ve spolupráci s ČEZ, a. s. Cílem bylo zvýšit odolnost společností zapojených do výroby i distribuce elektřiny před kybernetickými útoky a zabezpečit tak dodávky elektrické energie pro české domácnosti i firmy i v případech podobných incidentů.

12
Červen 2019

Společné cvičení ČEZ Distribuce a HZS Kraje Vysočina prověřilo připravenost energetiků i hasičů

11. června 2019 – Záchrana osoby v bezvědomí, po úrazu elektrickým proudem, která se zachytila padákem na vedení velmi vysokého napětí. Tuto situaci při součinnostním cvičení v Havlíčkově Brodě společně cvičili energetici ČEZ Distribuce se členy Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

6
Červen 2019

Ředitel Mareš: Dávám palec nahoru, program je motivací pro každého, všichni mají stejnou šanci a uspějí opravdu jen ti nejlepší. Prospěchově se ovšem zlepšil každý

Chomutov – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2018/19, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě střední školy ESOZ Chomutov již své vítěze. Devět nejlepších žáků tří různých elektrooborů si tak 6. června převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun v chomutovském kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje za účasti zástupců ČEZ Distribuce, Asociace energetických manažerů, vedení města Chomutova a také Ústeckého kraje. Slavnostní chvíle doprovodil svým vystoupením dětský pěvecký sbor Radost, jak jinak, z MŠ Radost v Palackého ulici.

5
Červen 2019

Střední průmyslová škola v Kladně již zná své novodobé Prokopy Diviše

Kladno – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2018/19, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě SPŠ a VOŠ Kladno již své vítěze. Devět nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia oboru elektrotechnika si tak 5. června převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun. SPŠ Kladno se přitom zapojila do motivačního programu podruhé.

27
Květen 2019

Hejtman Vondrák vyzdvihl nejaktivnější studenty elektro oborů

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák dnes ocenil nejaktivnější studenty elektro oborů Střední školy elektrotechnické v Ostravě za jejich výkony v motivačním programu Prokopa Diviše. V programu společnosti ČEZ Distribuce, jehož cílem je zvýšit atraktivitu studia na elektrotechnických školách, si mladíci vysoutěžili celkem 102 tisíc korun. „Vždycky jsme byli průmyslový kraj a nebude to jinak ani v budoucnu, i když půjde o zcela jiný průmysl. Ale bez elektřiny to nepůjde. Proto jsem rád, že jste se rozhodli věnovat odborným disciplínám a energetice, kde se bez mladých neobejdeme,“ řekl při vyhodnocení soutěže hejtman, který zároveň poděkoval společnosti ČEZ Distribuce za její společensky odpovědný přístup k tématu.