Skip to Content

Stáhněte si naši aplikaci a mějte elektřinu pod palcem

Proč si pustit Proud do mobilu

Zajímá vás, jak jste na tom se spotřebou elektřiny? Chcete si jednoduše vyřídit odečet v čase, kdy se to hodí vám?
Potřebujete nahlásit poruchu nebo nás kontaktovat? To vše, a ještě více teď zvládnete pohodlně z mobilu.
Podívejte se, co v aplikaci najdete.

 • Přehled odběrných míst

  Přehled odběrných míst

  Dům, byt, chata. Přehled spotřeby a další informace na jednom místě.

 • Samoodečet elektřiny

  Samoodečet elektřiny

  Stačí spustit aplikaci, opsat stav elektroměru, a je to vyřízené.

 • Odstávky a poruchy

  Odstávky a poruchy

  Už vás nepřekvapí. A pokud ano, můžete nám to rovnou nahlásit.

 • Moje požadavky

  Moje požadavky

  Řadu věcí kolem energií teď vyřídíte i bez volání na zákaznické centrum.

 • Důležité kontakty

  Důležité kontakty

  Zákaznickou linku, e-mail i seznam poboček budete mít na dosah.

 • Spínání nízkého tarifu

  Spínání nízkého tarifu

  Vyplatí se mít po ruce vždy aktuální časy, kdy máte levnější elektřinu.

Přehled odběrných míst
0/0Přehled odběrných míst
 • V sekci Moje místa najdete informace o svých odběrných místech.
 • Pokud máte na sobě napojených více účtů (partnerů), můžete mezi nimi přepínat výběrem z menu v levém horním rohu. Dále se zde můžete z aplikace odhlásit.
 • Po výběru konkrétního odběrného místa se můžete podívat na podrobné informace, údaje o spotřebě a detaily spínání nízkého tarifu, pokud máte dvoutarifní distribuční sazbu.
 • V této sekci můžete také zadat požadavek ke svému odběrnému místu, nahlásit poruchu nebo provést samoodečet.
Samoodečet elektřiny
0/0Samoodečet elektřiny
 • Pravidelným zadáváním samoodečtů získáte ucelený přehled o spotřebě elektřiny a můžete sledovat její vývoj kdykoli během roku.
 • Po výběru konkrétního odběrného místa v sekci Moje místa budete mít možnost zadat odečet.
 • Aktuální stav elektroměru můžete zadat ručně – stačí opsat hodnoty z displeje elektroměru.
 • Pokud využíváte i nízký tarif, bude třeba vyplnit dva údaje – T1 (vysoký tarif) a T2 (nízký tarif). U starších elektroměrů jsou dvě počítadla, u moderních se na displeji střídavě zobrazují obě hodnoty.
Odstávky a poruchy
0/0Odstávky a poruchy
 • Ať už u vašeho odběrného probíhá odstávka, nebo se teprve chystá, zobrazí se vám v aplikaci varování. Zároveň vám na mobil přijde notifikace. Stejné je to s evidovanými poruchami.
 • Pokud žádné varování nevidíte, ale jste bez elektřiny, můžete jednoduše nahlásit poruchu a urychlit tak nápravu situace.
 • Nahlášení poruchy je snadné – pokud se týká vašeho odběrného místa, stačí jen vybrat typ poruchy a v případě potřeby doplnit popis poruchypřipojit fotografii. V případě, že se porucha netýká vašeho odběrného místa, máte možnost vyhledat adresu podle GPS.
 • Zasílání notifikací upravíte nebo vypnete v Nastavení.
Moje požadavky
0/0Moje požadavky
 • V této sekci s námi můžete řešit řadu záležitostí, které se týkají vašich odběrných míst, třeba technické požadavky nebo vaše dotazy ke smlouvě či k poskytovaným službám.
 • V záložce Historie se můžete kdykoliv vrátit ke svým již uzavřeným požadavkům, v záložce Aktuální můžete sledovat stav řešení svých probíhajících požadavků.
 • V případě změny stavu vašeho požadavku vám přijde notifikace.
Důležité kontakty
0/0Důležité kontakty
 • Už nemusíte hledat naše kontaktní údaje. Jedním kliknutím se dovoláte na naši bezplatnou zákaznickou linku, nebo nám můžete poslat e-mail.
 • Najdete tu také seznam všech našich pobočekmapu.
Spínání nízkého tarifu
0/0Spínání nízkého tarifu
 • V aplikaci najdete vždy aktuální časy spínání nízkého tarifu (T2), pokud máte dvoutarifní distribuční sazbu. Najdete je v detailu konkrétního odběrného místa.
Mobilní aplikace Proud
Stáhněte si naši aplikaci a mějte
elektřinu pod palcem.

Můžete zde provést samoodečet a také tu najdete informace o svých odběrných místech, odstávkách a poruchách, časy spínání nízkého tarifu a další praktické informace.

icon
Registrujte se, ať můžete využívat Proud naplno
Registrujte se, ať můžete využívat Proud naplno

Spusťte aplikaci, vyberte Registrovat a vyplňte své jméno, příjmení a datum narození, abychom mohli ověřit, že u nás máte smlouvu.

V dalším kroku zadejte EAN kód, který najdete na svém vyúčtování za elektřinu. Je to osmnáctimístné číslo. A to je vše. Aplikace je připravená a vy můžete používat všechny její funkce.

Nejčastější dotazy

V aplikaci si můžete prohlédnout spotřebu na vašem odběrném místě mezi oficiálními periodickými odečty (například od července 2021 do července 2022). V historii odečtů pak najdete všechny evidované odečty u distributora.

Odečet elektroměru pro fakturaci spotřeby provádíme na vašem odběrném místě prozatím pouze jednou ročně. Další odečty si můžete v aplikaci zadávat sami 21× za zúčtovací období a poté je najdete v historii odečtů. Připravujeme pro vás novou funkci, která umožní zobrazovat i data dálkově odečítaných elektroměrů.

Pokud se vám nezobrazuje v bloku Spotřeba žádný graf, může se jednat o nové odběrné místo, u kterého zatím není historie odečtů. Další možnost je, že máte instalovaný dálkově odečítaný elektroměr, u kterého prozatím najdete detailnější přehled spotřeby v Portále naměřených dat. Může se také jednat o stávající odběrné místo, které bylo nově přiřazené k vaší smlouvě. Historii spotřeby předchozího zákazníka nelze zveřejnit.

Proud je aplikace provozovatele Distribuční soustavy a poskytuje základní funkcionality související s distribucí elektřiny, jako jsou odečty měřidel, přehled spotřeby, informace o poruchách a odstávkách. Aplikace není určená pro řešení obchodních požadavků a požadavků souvisejících s cenou elektrické energie. Pokud chcete vidět vývoj své spotřeby přepočítaný na peníze, kontaktujte prosím svého obchodníka. Většina z nich má zákaznické portály, kde tyto informace najdete.

Do aplikace se nyní můžete přihlásit dvojím způsobem. Buď využijete přihlášení pomocí e-mailu a hesla, nebo stávající přihlášení přes Google/Apple účet.

Ano, je to možné. Pokud budete chtít v mobilní aplikaci spravovat více zákaznických účtů, zavolejte nám na zákaznickou linku 800 850 860.

Pokud zadáváte správný EAN (u kterého již potřebujeme doplnit pouze posledních 9 čísel) a obdržíte hlášku "zadaný EAN neevidujeme", může se jednat o EAN z distribučního území mimo ČEZ Distribuce, a. s., který bohužel v aplikaci nenajdeme. Distribuční území v České republice je rozděleno do tří oblastí, která jsou pod správou distribučních společností ČEZ Distribuce, PREdistribuce, a EG.D. Pro jistotu zkontrolujte i zadání jména a příjmení včetně diakritiky v přechozím kroku.

K registraci vám postačí e-mailová adresa podle které ověříme, zda již nemáte platnou registraci v Distribučním portále. Pokud nenajdeme platnou registraci, potřebujeme k identifikaci doplnit EAN (prvních 9 čísel je vždy stejných, jsou již předvyplněny a stačí vyplnit posledních 9 unikátních čísel). Proběhne ověření EAN z našeho Distribučního území a následně pouze obdržíte SMS s PIN na telefonní číslo z vaší smlouvy. Přihlášení do aplikace Proud bude probíhat pomocí e-mailu a hesla, nebo dalších externích identit jako Google či Apple.

Nejde o novou registraci, pouze vám zpřístupníme informace o vašem odběrném místě v aplikaci Proud. Stávající registrace do Distribučního portálu zůstává platná.

Především zákazníkům na distribučním území ČEZ Distribuce. Zákazníci z jiných distribučních území mohou aplikaci využívat v omezeném režimu bez registrace a ověřovat plánované odstávky a poruchy na zadaných adresách.

Podle umístění v ČR je odběrnému místu přidělen distributor elektrické energie, který zajišťuje veškeré služby se spolehlivým zajištěním dodávek elektrické energie. Distribuční území v České republice je rozděleno do tří oblastí, která jsou pod správou distribučních společností – ČEZ Distribuce, PREdistribuce a EG.D.

S aplikací vyřídíte nejčastější požadavky na pár kliknutí, ať jste právě kdekoliv. A když jste u počítače nebo potřebujete vyřešit něco složitějšího, vyplatí se využít Distribuční portál.

Je možné, že u vaší smlouvy nemáme telefonní číslo, na které bychom SMS odeslali. Telefonní číslo ke smlouvě je možné doplnit prostřednictvím naší bezplatné linky 800 850 860.

Ano, to se hodí, třeba když se chystáte na víkend nebo na dovolenou na pronajatou chalupu. Stačí zadat adresu a aplikace vám ukáže, jestli tam není odstávka nebo porucha.

Můžete být v klidu. K údajům o vašich odběrných místech a dalším informacím se kromě vás nikdo nedostane. K zobrazení dat v aplikaci je totiž potřeba platná registrace, při které ověřujeme přístup k datům prostřednictvím zaslaného PINu v SMS na majitele smlouvy.

Určitě ano. Jako přihlášený uživatel budete mít přehled o svých odběrných místech, budete dostávat notifikace ohledně odstávek a informace o poruchách. Bez přihlášení máte k dispozici pouze základní vyhledávání a hlášení poruch a kontakty.

Pokud se do aplikace přihlašujete e-mailem a heslem, pro obnovu hesla stačí použít odkaz Zapomněli jste heslo? Nové heslo si můžete nastavit prostřednictvím linku, který vám zašleme na přihlašovací e-mail.

Ano, pro přihlášení do aplikace Proud je platné stejné heslo jako do Distribučního portálu.

Ne. Tento údaj najdete na Portálu naměřených dat (PND), do kterého se dostanete přes Distribuční portál.

Ozvěte se nám na zákaznickou linku 800 850 860, nebo nám napište e-mail. Společně to vyřešíme.

Mobile ID je účet, který umožňuje využívat Váš chytrý telefon. Může se jednat o jakoukoli e-mailovou adresu, kterou jste při zřizování Apple ID nebo Google ID zadali. V případě, že ještě žádné Mobile ID nemáte, nebo jej chcete změnit, najdete na níže uvedených odkazech pomoc s jeho vytvořením či změnou:

Vytvoření účtu Google – Nápověda Účet Google
Postup vytvoření nového Apple ID – Podpora Apple (CZ)