Skip to Content

Věděli jste, že zloději elektřiny každoročně způsobí škodu za několik desítek miliónů Kč? Tato škoda má dopad na všechny koncové zákazníky, kteří ztráty v síti hradí ze svého. K tomu, abychom mohli tyto ztráty snižovat a chránit vaše peníze, nám můžete pomoci i vy.

Nelíbí se vám, že někdo ve vašem okolí překračuje zákon a krade elektřinu? Dozvěděli jste se od někoho, že je napojený mimo elektroměr, aby ušetřil? Dejte nám o takovém nekalém jednání vědět a my to prověříme. Oznámit podezření na neoprávněný odběr můžete i zcela anonymně.

Jak nám nahlásit podezření na neoprávněný odběr?

Je pro nás důležité vědět, kde se odběrné místo nachází. Popište nám prosím co nejlépe situaci, můžete uvést jméno podezřelého nebo přiložit i fotografii či plánek.

Nejčastější dotazy

I když jsou pro nás vaše podněty cenné, nemůžeme v tomto případě (v souladu s evropským nařízením GDPR o ochraně osobních údajů) informovat ohlašovatele o výsledku kontroly ani o jejím termínu.

Vždy se snažíme podněty prověřovat co nejdříve. Každý případ je jiný a vyžaduje odlišný přístup i dobu řešení.

I v takovém případě nás prosím informujte. Každý podnět vždy nejprve interně prověří naši specialisté a teprve potom konáme další kroky. Jako řádný hospodář vykonáváme i preventivní kontrolní činnost, což znamená, že navštěvujeme i odběrná místa, která podezřelá nejsou.

Odběr elektřiny, který je zaznamenáván na našem měřicím zařízení (elektroměru), není v takovém případě dle energetického zákona definován jako neoprávněný odběr elektřiny. I když bychom vám rádi pomohli, takové podněty nejsme oprávněni řešit. Se svým podezřením se můžete obrátit na policii ČR nebo si můžete nechat prověřit stav vaší instalace (požádat majitele nemovitosti či si pozvat revizního technika nebo elektroinstalační firmu).

Protože z důvodu neodborného provedení může dojít k úrazu elektrickým proudem, nebo dokonce k požáru.

 

Pokud si vyberete možnost zcela anonymního nahlášení, neuvedete své jméno a příjmení ani žádný kontaktní údaj, pak se nikdo nedozví, kdo nám podnět nahlásil.