Skip to Content

V souladu s Připojovacími podmínkami nn poskytujeme výstupy z elektroměru pomocí těchto tří rozhraní: 

 1. S0 (impulzní výstup) – pro měření typu B a C4. Jedná se o doporučený způsob pro využití impulzních výstupů z elektroměru.
 2. Metrologická dioda (impulzní výstup) – pro měření typu B a C4.
 3. Optické rozhraní (odečet registrů z elektroměru) – pro měření typu C4 bez dálkového přenosu údajů.

 

O využívání komunikačního rozhraní je nutné vždy informovat ČEZ Distribuci, a. s. Jak na to se dozvíte v bloku Postup instalace zařízení pro čtení komunikačního rozhraní.

Zařízení pro přenos údajů z rozhraní elektroměru si pořizuje na své náklady zákazník. Podmínky užívání komunikačního rozhraní jsou uvedeny v platných Připojovacích podmínkách nn.

  Nejčastější otázky

  Ne, odečty realizované zákazníkem prostřednictvím výše uvedených komunikačních rozhraní nenahrazují zákonné odečty prováděné naší společností.

  Ano, může se stát, že zejména při montážních či servisních činnostech nebo při provádění odečtu stavů elektroměru (zvláště optickou sondou), které zajišťuje naše společnost, může dojít k odpojení zařízení nebo snímače optického rozhraní zákazníka. V takovém případě si opětovné zprovoznění zajišťuje zákazník.

  V případě poruchy komunikačního rozhraní elektroměru S0, metrologické diody nebo optického rozhraní nebo při výměně elektroměru neodpovídá ČEZ Distribuce, a. s. za případné škody na straně zákazníka a nenese odpovědnost za zařízení zákazníka.