Tiskové zprávy

Distribuce

Poruchové čety ČEZ Distribuce mají za sebou za loňský rok 70 tisíc výjezdů

Jenom s řešením poruch včetně odstraňování následků kalamitních stavů souvisí ročně okolo 70 tis. výjezdů techniků sítí a tyto výjezdy tvoří 18% kapacity ze všech zajišťovaných činností. Největší četnost výjezdů je spojena s výpadky na hladině nízkého napětí, kdy obvykle nedochází k poškození distribuční sítě. Naopak největší následky, ať už z hlediska počtu omezených odběrných míst, náročnosti oprav a financí, představují poruchy na hladině vysokého napětí (10, 22 a 35 kV) a velmi vysokého napětí (110 kV).

9. 1. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny
Distribuce

Vánoce energetiků na severu Čech: Buď v práci, nebo pohotovost doma

Severní Čechy – Vánoční svátky jsou pro energetiky běžnými pracovními dny. Týká se to i Silvestra a Nového roku. Jen během Štědrého dne tak bude v rámci celé republiky mimo své rodiny téměř 1200 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Na severu Čech to budou hlavně směnaři z nepřetržitých elektrárenských provozů elektráren Prunéřov, Tušimice, Ledvice, Počerady, paroplynového cyklu v Počeradech, Teplárny Trmice, malé vodní elektrárny Želina a vodní elektrárny Střekov a dále dispečeři a montéři z ČEZ Distribuce. Jako každoročně kolik a kde výrobních bloků bude v provozu, rozhodne vždy aktuálně dispečink podle potřeby sítě.

22. 12. 2020

Distribuce
Ostatní

Nejen exkurze po elektrárenském provoze mohou být on-line

Chomutov – Za přísných bezpečnostních opatření a převážně formou on-line proběhl ve středu 9. prosince Den otevřených dveří na střední odborné škole v Chomutově, známé pod zkratkou „ESOZ Chomutov“. Na místě ovšem nechyběl Martin Klacián, náborový specialista z Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ. Z titulu své profese krátce promluvil o možnostech uplatnění nejen u společnosti ČEZ Distribuce, ale i přímo ve výrobních provozech ČEZ. Rovněž se stal jednou z tváří, byť v roušce, pozvánky na další den otevřených dveří školy, který proběhne již 6. ledna 2021.

9. 12. 2020

Distribuce

ČEZ Distribuce získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel roku 2020

Hned dvě medaile z celostátního kola soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku putují letos do Skupiny ČEZ: stříbrnou v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se může pyšnit ČEZ Distribuce, v souboji velkých firem zase získala zlatou medaili mateřská společnost ČEZ.

4. 11. 2020