Tiskové zprávy

Distribuce
Distribuce - Pomáháme

Preventivní program naučí děti, jak se chránit před úrazem elektrickým proudem a mnohem více

České sdružení regulovaných elektroenergetických společností (ČSRES), mezi jehož členy patří také společnost ČEZ Distribuce, připravilo unikátní preventivní program určený především pro děti předškolního věku, díky kterému si poutavou formou snadno zapamatují, jak se nejen chránit před možnými úrazy při kontaktu s elektřinou, ale také jak elektřinu využívat i s ní šetřit.

13. 10. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Charita a sponzoring
Ostatní
Udržitelný rozvoj

Domažlické městské lesy se podruhé dočkaly pomoci energetiků ze Skupiny ČEZ

Domažlice – Stejná parta a lokalita jako vloni, jen jiná oplocenka a opět nová výsadba buků; tak by se dala stručně charakterizovat aktivita devíti energetiků ze Skupiny ČEZ s výkonem práce v Plzni a Příbrami. Nové stromy sázeli opět na Domažlicku v lokalitě Babylon na hranici CHKO Český les. Již v roce 2019 přitom Skupina ČEZ přijala závazek vysadit za každého zaměstnance v Česku jeden strom. Po dosažení této mety jich bude kolem 23 000, Bohužel, vzhledem k neustále se měnícím pravidlům během vleklé koronavirové krize, kdy se restrikce střídaly s uvolňováním a naopak, se zatím energetici k výsadbě nových stromů příliš nedostali. Doposud tak dobrovolníci zvládli obohatit krajinu na různých místech republiky o 14 446 sazenic různých dřevin.

5. 10. 2021

Charita a sponzoring
Ostatní
Distribuce - Pomáháme

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po čtrnácté čas dobré věci

Severní Čechy – Letošní „Čas pro dobrou věc“ mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ na severu Čech. V Ústeckém kraji věnovali jeden svůj pracovní den Dětskému domovu v Mašťově, Skanzenu v Zubrnicích a Vzdělávacímu a rekreačnímu centru Lesná, o. p. s. V Libereckém kraji pak zavítali přímo v krajské metropoli do Hospice sv. Zdislavy či Jedličkova ústavu. Pomoc třiceti dobrovolníků byla různorodá.

5. 10. 2021

Distribuce

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Společnost minimalizuje v termínu konání voleb 8. – 9. 10. 2021 plánované odstávky elektřiny a nebude provádět práce, které by mohly ovlivnit průběh voleb. Zároveň energetici posílí počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro řešení poruch.

5. 10. 2021