Tiskové zprávy

8
Květen 2020

ČEZ Distribuce opětovně otevře technická konzultační místa

V návaznosti na uvolňování koronavirových opatření ze strany vlády společnost ČEZ Distribuce otevře od pondělí 11. 5. 2020 svá technická konzultační místa (TKM). Lidé i firmy zde mohou opět pohodlně vyřešit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další. Na všech TKM platí zvýšená hygienická opatření.

7
Květen 2020

Nadměrný náklad z Plzně míří do Lovosic, energetici zajištují průjezd pod vedením

Od firmy Doosan Power v Plzni vyjel včera 5. 5. ve 20.00 hodin nadměrný náklad o délce soupravy 45 m, šířce 5,3 metrů a výšce 5,75 metrů. Souprava urazí na své cestě do cíle více než 175 kilometrů. Nadměr vezoucí turbínu váží přes 243 tun a do Lovosic do přístavu by měl dorazit 7. 5. ve 3:30 ráno. Technici společnosti ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech je nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého a nízkého napětí.

21
Duben 2020

Energetici radí: než kopnete do země, vyžádejte si zdarma a online informace o poloze energetických sítí

S nastávajícím obdobím přichází každoročně rozmach stavebních činností. Ať už se jedná o stavbu výrobních hal, rodinných domů nebo i bazénů, je dobré vědět, co vše se skrývá pod zemí na stavebním pozemku. Společnost ČEZ Distribuce prostřednictvím internetového GEOPORTÁLU poskytuje informace o poloze energetických sítí zdarma, online a v digitální formě přijde vyjádření na zadaný e-mail. Navíc tak lidé mohou předejít hrozím úrazům elektrickým proudem i poškození distribučního zařízení. Webovou aplikaci naleznou všichni zájemci na: https://geoportal.cezdistribuce.cz

28
Březen 2020

Dočasně umožníme snížení roční rezervované kapacity

Na základě aktuálních opatření, která výrazně zasáhla do provozu řady firem a společnosti jsme přistoupili k dočasnému opatření a možnosti snížení roční rezervované kapacity dříve než za 12 měsíců od data poslední změny.

20
Březen 2020

ČEZ Distribuce úspěšně dokončila smart grid projekt INTERFLEX

Praha – Zástupci projektu INTERFLEX prezentovali výsledky na závěrečném setkání konsorcia v Paříži a následně i na finálním jednání se zástupkyní Evropské komise v Bruselu letos v únoru. Projekt INTERFLEX byl zaměřen na zvyšování flexibility evropských distribučních sítí a byl dokončen v únoru 2020. Prokázal mimo jiné zásadní zlepšení integrace nových decentrálních zdrojů, akumulačních zařízení i elektromobilů do distribuční soustavy.

13
Březen 2020

ČEZ Distribuce omezuje plánované odstávky elektřiny kvůli vzrůstajícím požadavkům svých zákazníků na práci z domova

Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, na tzv. home office. K dobře odvedené práci potřebují nejen wifi, ale především elektřinu. ČEZ Distribuce proto omezuje plánované odstávky elektřiny související s pravidelnou údržbou zařízení distribuční soustavy.

11
Březen 2020

Energetici a hasiči podepsali dohodu o spolupráci

Za účelem efektivnější spolupráce byla na základě zkušeností s orkánem Herwart a následných praktických cvičení na téma dopadů dlouhodobých výpadků dodávek elektrické energie vytvořena platforma pro automatizovanou výměnu dat mezi informačním systémem Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) a dispečerskými řídicími systémy distribučních společností. Hasiči a energetici (ČEZ Distribuce a E.ON Distribuce) pak počátkem března podepsali dohodu o vzájemné spolupráci.

28
Únor 2020

Moravskoslezský kraj: Duální vzdělávání mladých elektrotechniků pokračuje druhým rokem

Pět studentů druhého ročníku ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně se opět zapojilo do společného projektu své školy a společnosti ČEZ Distribuce a pokračují ve sbírání zkušeností pod dohledem ostřílených energetiků. Vloni strávili v rozvodnách a dalších energetických provozech téměř 50 hodin, letos už to bude 168 hodin a ve třetím ročníku dokonce 343 hodin – tedy týden ve škole a dva týdny v práci.

20
Únor 2020

Orkán Sabine – 306 tisíc odběratelů bez elektřiny, 2755 poruch, škody za 25 milionů korun

Přetrhané vodiče, popadané sloupy a stožáry elektrického vedení, poškozené distribuční trafostanice, ulomené izolátory. Vyhlášený kalamitní stav v sedmi krajích, 306 tisíc odběratelů bez elektřiny, 2755 poruch na elektrickém vedení, 500 energetiků v terénu, 30 tisíc přijatých hovorů na call centru, škody na distribučním zařízení za 25 milionů korun. ČEZ Distribuce vyčíslila škody po orkánu Sabine.

7
Únor 2020

UPOZORNĚNÍ na možný výskyt poruch v důsledku velmi silného nárazového větru

Na základě vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) upozorňujeme na možný výskyt poruch v důsledku velmi silného nárazového větru, a to od neděle 9.2.2020 pozdějších odpoledních hodin až do úterý 11.2.2020. Výstraha platí pro kraje Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Středočeský.

31
Leden 2020

Distribuční web www.bezstavy.cz využilo za první rok provozu přes 152 tisíc uživatelů

ČEZ Distribuce spustila přesně před rokem interaktivní webovou stránku www.bezstavy.cz , která slouží pro snadnější a rychlejší komunikaci s odběrateli elektřiny v případě hlášení poruch a odstávek. Za rok provozu web navštívilo 152 169 uživatelů, kteří si ověřili stav distribuce elektřiny na 319 763 adresách. Následně portál rozeslal 20 779 sms s informacemi o průběhu odstraňování poruch a obnovování dodávek elektřiny.

9
Leden 2020

Před 35 lety zahrozil Česku blackout. Přispěly k tomu extrémní mrazy

V lednu i únoru roku 1985 došlo zatím naposledy ke kritickému stavu energetické sítě, kdy musely být řízeně omezovány dodávky elektřiny části zákazníků včetně domácností, aby nedošlo k rozsáhlému výpadku energetického systému, dnes nazývanému blackout. Energetickou soustavu ČR tehdy ohrozily prudké mrazy překračující hranici 25 stupňů pod nulou, které způsobily problémy jak v distribuční síti, tak především v samotných elektrárnách. Silné mrazy vedly také k extrémně vysokým požadavkům na odběr elektrické energie domácností i podniků kvůli elektrickému vytápění.

24
Prosinec 2019

Ježíšek z ČEZ Distribuce přijel do libereckého Jedličkova ústavu již po dvanácté

Také letos nezapomněl Ježíšek z ČEZ Distribuce na své kamarády v libereckém Jedličkově ústavu. Každoročně mu klienti ústavu napíšou svá přání a on jim je bezezbytku splní. I letos se za Ježíška přestrojilo na čtyřicet zaměstnanců ČEZ Distribuce. Letošní již dvanáctá vánoční návštěva přivezla do Liberce spoustu splněných přání.

18
Prosinec 2019

Žádné plánované odstávky elektřiny přes vánoční a novoroční svátky

Jako každoročně, i letos stanovila ČEZ Distribuce zásady pro vypínání zařízení distribuční soustavy v předvánoční a novoroční době, což jistě uvítají všichni její zákazníci. Omezení odstávek elektřiny začíná již v předvánočním období a pokračovat bude dále ke konci roku. Během vánočních svátků nebude probíhat žádné plánované vypínání.

19
Listopad 2019

ČEZ Distribuce otevřela technické konzultační místo v Liberci

Osobně vyřídit své požadavky mohou zákazníci na novém technickém konzultačním místě (TKM) společnosti ČEZ Distribuce v Liberci na adrese Mrštíkova 444/6. Lidé i firmy nejen z Libereckého kraje zde mohou pohodlně vyřešit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, informace o odstávkách elektřiny, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další.

Předchozí