Tiskové zprávy | ČEZ Distribuce

Tiskové zprávy

4
Listopad 2020

ČEZ Distribuce získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel roku 2020

Hned dvě medaile z celostátního kola soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku putují letos do Skupiny ČEZ: stříbrnou v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se může pyšnit ČEZ Distribuce, v souboji velkých firem zase získala zlatou medaili mateřská společnost ČEZ.

3
Listopad 2020

Energetici zahájili modernizaci rozvodny v Lískovci, investují téměř 400 milionů

Společnost ČEZ Distribuce zahájila modernizaci strategické rozvodny Lískovec, která napájí nejen Frýdek-Místek a část Beskyd, ale také velké průmyslové firmy v regionu od Biocelu Paskov až po nové společnosti sídlící v mošnovské zóně. Obnova rozvodny, do které energetici investují 393 milionů korun, by měla být hotova v polovině roku 2023.

2
Listopad 2020

ČEZ Distribuce mění způsob oznamování plánovaných odstávek elektřiny

Léta s letáky končí! Zaregistrujte se na www.cezdistribuce.cz/sluzba a dostávejte informace o odstávce elektřiny pohodlně e-mailem či SMS. Papírová oznámení už ve svém okolí od 1. 1. 2021 nehledejte. Plníme tak přání našich zákazníků a chráníme naši přírodu. Informace o plánovaných odstávkách budou nadále zveřejňovány také na www.cezdistribuce.cz/odstavky a zasílány na dotčené obce k vyvěšení na úředních deskách a případně k další komunikaci dle místních zvyklostí.

19
Říjen 2020

ČEZ Distribuce omezí plánované odstávky elektřiny kvůli vzrůstajícím požadavkům svých zákazníků na práci z domova

Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, na tzv. home office, stejně jako jejich děti, které studují formou online výuky. K dobře odvedené práci a studiu potřebují nejen wifi, ale především elektřinu. ČEZ Distribuce proto omezuje plánované odstávky elektřiny související s pravidelnou údržbou zařízení distribuční soustavy.

27
Září 2020

Králem distribuční maturity se stal Aleš Moravec z Ústí nad

Distribuční maturitu, která tentokráte proběhla za zcela jiných podmínek než ty v předchozích letech, má za sebou dvacet žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ, kteří se sjeli do Kladna na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Teoretická část, včetně závěrečného „maturitního“ testu probíhala tradičně v prostorách kladenského Technického konzultačního místa ČEZ Distribuce. Praktická část se konala v transformovně Dříň, kde se seznámili s termovizní diagnostikou, pohotovostním kabelovým měřícím vozem, vyhledáváním podzemního vedení kabelů a vytyčování poruch.

17
Září 2020

Ve Špindlerově Mlýně pomáhal energetikům vrtulník

Těžký a nedostupný terén a oblast chráněného Krkonošského národního parku ve Špindlerově Mlýně nedaleko vodní nádrže Labská neumožnil těžké technice přístup k opravě vedení vysokého napětí. Technici společnosti ČEZ Distribuce zajistili osazení osmi betonových sloupů vysokého napětí a sloupové trafostanice pomocí letecké techniky. Celkové náklady stavby se vyšplhají na 1 milion 700 tisíc korun. Hotovo bude do konce listopadu.

14
Září 2020

Živá knihovna povolání nabízí různé možnosti nerozhodnutým deváťákům, možná se z nich v budoucnu stanou i energetici

Jednu zmála letošních spanilých jízd po Libereckém kraji za potenciálními budoucími kolegy, ale potažmo i kolegyněmi mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ, konkrétně z útvaru strategického náboru a ČEZ Distribuce. Jejich cílem se v pondělí 14. září stal Liberec a poté ve středu 16. září i Česká Lípa. Středem jejich zájmu se tentokráte stali žáci z devátých tříd, kteří se svým pedagogickým doprovodem zavítali na prezentační akci „Živá knihovna povolání“. Interaktivní představení povolání žákům posledních ročníků ZŠ ve spolupráci s místními firmami probíhalo v režii Svazu průmyslu a dopravy ČR za přísných hygienických opatření. Tedy s rouškami, nezbytnou desinfekcí na ruce a v omezeném počtu firem i samotných návštěvníků s rozestupy.

30
Červenec 2020

ČEZ Distribuce rozdala studentům přes milion korun

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše, který spolupořádá ČEZ Distribuce. Celkem 1 020 000 korun si mezi sebou rozdělilo devadesát nejaktivnějších studentů elektro oborů deseti partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. I v době pandemie byl o program obrovský zájem. Do letošního ročníku se zapojilo 1423 studentů, což je o stovku více než loni.

9
Červenec 2020

Region Králicka zažívá turistický boom, a s tím spojené nároky na dodávku energie

Oblast Králicka se v posledních letech stala velmi významným regionem z hlediska turismu, rozvoje lyžařských areálů, výstavby hotelů a penzionů. S tím je spojen i zvýšený zájem o navýšení rezervovaného příkonu i zcela nová připojení. Z důvodu posílení kapacity energetické sítě a zajištění vyšší spolehlivosti dodávek elektřiny v regionu plánuje společnost ČEZ Distribuce výstavbu nových vedení vysokého napětí, zcela nové transformovny 110/22 kV Králíky a řadu dalších navazujících energetických staveb. Celkové investice se vyšplhají na více než 500 milionů korun.

18
Červen 2020

ČEZ Distribuce investuje do svých sítí do roku 2025 přes 83 miliard korun, z toho do digitalizace míří přes 23 miliard korun

ČEZ Distribuce v následujících letech navyšuje investice do svého distribučního zařízení. V letech 2020 – 2025 investuje do zajištění kvalitních a spolehlivých dodávek elektřiny přes 83 miliard korun. Investice začínají postupně měnit podobu distribučního prostředí, kdy sílí potřeba rychlejšího přístupu k informacím. O slovo se hlásí moderní technologie, které pronikají do všech částí rozvodných sítí. Více je čtvrtina naplánovaných prostředků, tedy přes 23 miliard korun, míří do digitálních technologií.

1
Červen 2020

Nadměrný náklad vyjel v pondělí ráno z Jablonného v Podještědí a namířeno bude mít do Červené Vody

Ze severočeské obce Jablonné v Podještědí se 1. června kolem šesté hodiny ráno vydal nadměrný náklad na svou více než 216 kilometrovou cestu až do Červené Vody v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Nadměr by do Červené Vody měl dorazit v úterý po 18 hodině. Nocovat bude přímo v Hradci Králové. Náklad o dvou soupravách a celkové výšce 6,1 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

29
Květen 2020

Při stavbě vedení vysokého napětí usazoval stožáry vrtulník

Celkem v pěti etapách došlo k opravě pěti odboček vedení vysokého napětí 35 kV u Pecky a okolí na Jičínsku. První etapa byla zrealizována již v roce 2018, a poslední pátá, která právě probíhá, si vyžádala účast vrtulníku. Obří stroj měl za úkol usadit 6 sloupů vedení vysokého napětí v těžko přístupném terénu a odnést 5 původních.

8
Květen 2020

ČEZ Distribuce opětovně otevře technická konzultační místa

V návaznosti na uvolňování koronavirových opatření ze strany vlády společnost ČEZ Distribuce otevře od pondělí 11. 5. 2020 svá technická konzultační místa (TKM). Lidé i firmy zde mohou opět pohodlně vyřešit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další. Na všech TKM platí zvýšená hygienická opatření.

7
Květen 2020

Nadměrný náklad z Plzně míří do Lovosic, energetici zajištují průjezd pod vedením

Od firmy Doosan Power v Plzni vyjel včera 5. 5. ve 20.00 hodin nadměrný náklad o délce soupravy 45 m, šířce 5,3 metrů a výšce 5,75 metrů. Souprava urazí na své cestě do cíle více než 175 kilometrů. Nadměr vezoucí turbínu váží přes 243 tun a do Lovosic do přístavu by měl dorazit 7. 5. ve 3:30 ráno. Technici společnosti ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech je nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého a nízkého napětí.

21
Duben 2020

Energetici radí: než kopnete do země, vyžádejte si zdarma a online informace o poloze energetických sítí

S nastávajícím obdobím přichází každoročně rozmach stavebních činností. Ať už se jedná o stavbu výrobních hal, rodinných domů nebo i bazénů, je dobré vědět, co vše se skrývá pod zemí na stavebním pozemku. Společnost ČEZ Distribuce prostřednictvím internetového GEOPORTÁLU poskytuje informace o poloze energetických sítí zdarma, online a v digitální formě přijde vyjádření na zadaný e-mail. Navíc tak lidé mohou předejít hrozím úrazům elektrickým proudem i poškození distribučního zařízení. Webovou aplikaci naleznou všichni zájemci na: https://geoportal.cezdistribuce.cz

Předchozí