Tiskové zprávy

Distribuce

ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům

Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území ČEZ Distribuce. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.

13. 2. 2021

Distribuce
Ostatní

Nadměrný náklad vyjede ve čtvrtek v noci z Přerova a druhý den večer dorazí do východočeských Prachovic. Bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Z Přerova v Olomouckém kraji se ve čtvrtek 4. února v noci kolem 2 hodiny vydá na svou cestu nadměrný náklad. Svou 230 kilometrů dlouhou cestu zakončí v Prachovicích v Cementárně, kam dorazí v pátek po 18 hodině. Ve čtvrtek má nadměr před sebou 108 km cestu z Přerova až do Černé Hory, kde bude nocovat. Druhý den, tedy v pátek vyjede kolem půl deváté z Černé Hory a na místo určení do Cementárny v Prachovicích dorazí po 122 km kolem 18 hodiny. Náklad o celkové výšce 5,9 metrů bude na mnoha místech podjíždět pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

3. 2. 2021

Distribuce

Poruchové čety ČEZ Distribuce mají za sebou za loňský rok 70 tisíc výjezdů

Jenom s řešením poruch včetně odstraňování následků kalamitních stavů souvisí ročně okolo 70 tis. výjezdů techniků sítí a tyto výjezdy tvoří 18% kapacity ze všech zajišťovaných činností. Největší četnost výjezdů je spojena s výpadky na hladině nízkého napětí, kdy obvykle nedochází k poškození distribuční sítě. Naopak největší následky, ať už z hlediska počtu omezených odběrných míst, náročnosti oprav a financí, představují poruchy na hladině vysokého napětí (10, 22 a 35 kV) a velmi vysokého napětí (110 kV).

9. 1. 2021

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Elektrárny
Distribuce

Vánoce energetiků na severu Čech: Buď v práci, nebo pohotovost doma

Severní Čechy – Vánoční svátky jsou pro energetiky běžnými pracovními dny. Týká se to i Silvestra a Nového roku. Jen během Štědrého dne tak bude v rámci celé republiky mimo své rodiny téměř 1200 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Na severu Čech to budou hlavně směnaři z nepřetržitých elektrárenských provozů elektráren Prunéřov, Tušimice, Ledvice, Počerady, paroplynového cyklu v Počeradech, Teplárny Trmice, malé vodní elektrárny Želina a vodní elektrárny Střekov a dále dispečeři a montéři z ČEZ Distribuce. Jako každoročně kolik a kde výrobních bloků bude v provozu, rozhodne vždy aktuálně dispečink podle potřeby sítě.

22. 12. 2020