Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Distribuce
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring

Prémii od energetiků vyhrál 18letý student elektrotechniky z olomoucké Kosinky

Nejúspěšnějším účastníkem motivačního programu pojmenovaném podle vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše, který každoročně vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce, se letos v Olomouckém kraji stal 18letý student olomoucké „Kosinky“ David Tauš. Od energetiků dostal 16 tisíc korun a pozvánku na zážitkový den v Praze, který bude zaměřený na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie. Mezi úspěšné absolventy programu ze Střední technické školy v Olomouci, v regionu známé jako „Kosinka“, rozdělila ČEZ Distribuce celkem 102 tisíc korun.

10. 5. 2023

Ostatní
Charita a sponzoring

Energetici opět pomohli maminkám a dětem z azylového Domova sv. Máří Magdalény

Děčín/Jiřetín pod Jedlovou – Jarní „Průvan v šatníku“ proběhl 4. května v děčínském sídle ČEZ Distribuce. Energetici napříč Skupinou ČEZ zde shromáždili 70 kg mírně obnošeného, zánovního, ale i zcela nového dámského, dětského a pánského ošacení. Mezi darovanými věcmi ovšem nechyběly ani knihy, opasky, kabelky, povlečení, ubrusy, dámská obuv a boty pro děti a například i kulma a pánský holící strojek, obojí značkové výroby. Vše ještě téhož dne skončilo v azylovém Domově sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou, který spadá pod Diecézní charitu Litoměřice.

5. 5. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring
Elektrárny

Energetici opět vyjádřili solidaritu s lidmi s poruchou autistického spektra

Ústecký kraj - Již podeváté v řadě se Skupina ČEZ připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se tak napříč celou republikou rozzářily vybrané industriální, administrativní a další objekty modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. V Ústeckém kraji byly tradičně modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a Elektrárna Ledvice.

3. 4. 2023

Ostatní
Distribuce
Charita a sponzoring

Velikonoční trhy energetiků vynesly chráněným dílnám z Ústí a Liberce celkem 17 800 korun

Děčín – V duchu blížících se svátků jara se v úterý 28. března nesla atmosféra ve vestibulu děčínského sídla ČEZ Distribuce. Konaly se zde Velikonoční trhy dvou chráněných dílen, přičemž ústecký Fokus Labe a Sdružení Tulipan z Liberce nabízely převážně sortiment tradičně spojený právě s Velikonocemi. Kromě Děčína se Velikonoční trhy energetiků konají pravidelně i v Ostravě, Temelíně a Dukovanech, Hradci Králové a Plzni. Proběhly i v pražské centrále Skupiny ČEZ a také v Záhřebu na Moravě. V každé z lokalit Skupiny ČEZ přitom nabízely energetikům své výrobky místní chráněné dílny.

28. 3. 2023