Skip to Content

Nechte si upozornění na plánované odstávky posílat e-mailem nebo SMSkou.
Stačí se jednoduše zaregistrovat. Služba je zdarma.

Nastavit službu PODMÍNKY SLUŽBY
Stáhněte si aplikaci Proud a žádná plánovaná odstávka vás už nezaskočí!
Stáhněte si aplikaci Proud a žádná plánovaná odstávka vás už nezaskočí!
Budete mít vždy přehled, zda u vašeho odběrného místa probíhá odstávka nebo se teprve chystá.
Upozornění na plánované odstávky vám budeme posílat na mobil min. 15 dní předem.
Díky naší aplikaci získáte navíc i perfektní přehled o svých odběrných místech a všechny věci kolem elektřiny vyřídíte pohodlně z mobilu bez volání na kontaktní centrum.
Nejčastější dotazy

Odstávka elektřiny je plánované vypnutí dodávky elektrické energie v určité oblasti na určitou dobu.

Během odstávky elektřiny tedy dochází k vypnutí veškeré dodávky elektrické energie, což znamená, že elektřina není k dispozici například pro osvětlení, topení, chlazení, provoz elektrických spotřebičů, elektroniky a dalších zařízení závislých na elektřině.

Nejčastěji z důvodu údržby elektrického vedení, sloupů, stožárů a nutných oprav v distribuční síti. Díky tomu zajišťujeme, že elektřina může proudit bezpečně a spolehlivě až k vám.

Dobu trvání odstávky plánujeme vždy na co nejkratší čas. Zpravidla bývá v řádech minut nebo hodin, a to v závislosti na rozsahu a povaze prováděných prací na elektrické síti.

Odstávku elektřiny plánujeme s dostatečným předstihem, aby bylo možné všechny, kterých se to týká, včas informovat a umožnit jim se na ni připravit. 

Proto nabízíme bezplatnou službu oznamování plánovaných odstávek e-mailem či SMSkou.

  • Výhodou poskytovaných informací je, že jsou vázány ke konkrétnímu odběrnému místu (adrese) a vy se tak o plánované odstávce dozvíte i v případě, že se na dotčeném místě nevyskytujete pravidelně, třeba na chatě nebo na zahrádce.
  • Další výhodou je, že vám můžeme dát rychle vědět i v případě změny (například v případě zrušení plánované odstávky).
  • Službu si zdarma zaregistrujte ZDE. Detailní podmínky služby naleznete ZDE.

Informace o plánovaných odstávkách zasíláme i na obecní úřady měst a obcí s žádostí o vyvěšení na úředních deskách a případně k jejich dalšímu šíření podle místních zvyklostí, třeba prostřednictvím obecního rozhlasu, webových stránek, sociálních sítí či SMS kanálem. Je na rozhodnutí obce, jakou formou informace předá.

Domácností se plánovaná odstávka dotkne v průměru 1x ročně, a to zpravidla v rozsahu několika hodin v pracovní den. Výjimkou mohou být rozsáhlé investiční akce a rekonstrukce, kdy se plánované odstávky mohou během roku opakovat vícekrát.