Skip to Content

Nechte si upozornění na plánované odstávky posílat e-mailem nebo SMSkou.
Stačí se jednoduše zaregistrovat. Služba je zdarma.

Nastavit službu PODMÍNKY SLUŽBY

Vyhledávání informací o plánovaných odstávkách

Zadáním adresy nebo lokalizací polohy pomocí GPS zjistíte, zda je ve vaší lokalitě naplánovaná odstávka dodávek elektřiny.

Vyhledávat lze podle čísel popisných, orientačních a evidenčních, u parcel je třeba zadat název celé obce, popř. místní části. Barevně zvýrazněné výsledky vyhledávání se týkají přímo zadané adresy, další výsledky okolí, obce či města.

 

Plánované odstávky se zveřejňují minimálně 15 dní předem.

Stáhněte si aplikaci Proud a žádná plánovaná odstávka vás už nezaskočí!
Budete mít vždy přehled, zda u vašeho odběrného místa probíhá odstávka nebo se teprve chystá.
Upozornění na plánované odstávky vám budeme posílat na mobil min. 15 dní předem.
Díky naší aplikaci získáte navíc i perfektní přehled o svých odběrných místech a všechny věci kolem elektřiny vyřídíte pohodlně z mobilu bez volání na kontaktní centrum.
Nejčastější dotazy

Odstávka elektřiny je plánované vypnutí dodávky elektrické energie v určité oblasti na určitou dobu.

Během odstávky elektřiny tedy dochází k vypnutí veškeré dodávky elektrické energie, což znamená, že elektřina není k dispozici například pro osvětlení, topení, chlazení, provoz elektrických spotřebičů, elektroniky a dalších zařízení závislých na elektřině.

Nejčastěji z důvodu údržby elektrického vedení, sloupů, stožárů a nutných oprav v distribuční síti. Díky tomu zajišťujeme, že elektřina může proudit bezpečně a spolehlivě až k vám.

Dobu trvání odstávky plánujeme vždy na co nejkratší čas. Zpravidla bývá v řádech minut nebo hodin, a to v závislosti na rozsahu a povaze prováděných prací na elektrické síti.

Odstávku elektřiny plánujeme s dostatečným předstihem, aby bylo možné všechny, kterých se to týká, včas informovat a umožnit jim se na ni připravit. 

Proto nabízíme bezplatnou službu oznamování plánovaných odstávek e-mailem či SMSkou.

  • Výhodou poskytovaných informací je, že jsou vázány ke konkrétnímu odběrnému místu (adrese) a vy se tak o plánované odstávce dozvíte i v případě, že se na dotčeném místě nevyskytujete pravidelně, třeba na chatě nebo na zahrádce.
  • Další výhodou je, že vám můžeme dát rychle vědět i v případě změny (například v případě zrušení plánované odstávky).
  • Službu si zdarma zaregistrujte ZDE. Detailní podmínky služby naleznete ZDE.

Informace o plánovaných odstávkách zasíláme i na obecní úřady měst a obcí s žádostí o vyvěšení na úředních deskách a případně k jejich dalšímu šíření podle místních zvyklostí, třeba prostřednictvím obecního rozhlasu, webových stránek, sociálních sítí či SMS kanálem. Je na rozhodnutí obce, jakou formou informace předá.

Domácností se plánovaná odstávka dotkne v průměru 1x ročně, a to zpravidla v rozsahu několika hodin v pracovní den. Výjimkou mohou být rozsáhlé investiční akce a rekonstrukce, kdy se plánované odstávky mohou během roku opakovat vícekrát.