Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Distribuce
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring

Prémii od energetiků vyhrál 18letý student elektrotechniky z olomoucké Kosinky

Nejúspěšnějším účastníkem motivačního programu pojmenovaném podle vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše, který každoročně vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce, se letos v Olomouckém kraji stal 18letý student olomoucké „Kosinky“ David Tauš. Od energetiků dostal 16 tisíc korun a pozvánku na zážitkový den v Praze, který bude zaměřený na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie. Mezi úspěšné absolventy programu ze Střední technické školy v Olomouci, v regionu známé jako „Kosinka“, rozdělila ČEZ Distribuce celkem 102 tisíc korun.

10. 5. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring
Elektrárny

Energetici opět vyjádřili solidaritu s lidmi s poruchou autistického spektra

Ústecký kraj - Již podeváté v řadě se Skupina ČEZ připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se tak napříč celou republikou rozzářily vybrané industriální, administrativní a další objekty modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. V Ústeckém kraji byly tradičně modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a Elektrárna Ledvice.

3. 4. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Distribuce
Distribuce - Pomáháme

Ostrava: Energetici motivují studenty elektro oborů k aktivitě

Jméno slavného českého kněze, hudebníka a vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše zaštítilo už sedmý ročník motivačního programu společnosti ČEZ Distribuce, jehož cílem je motivovat studenty elektro oborů k větší aktivitě při studiu. Motivačním prvkem je cílová prémie až 16 tisíc korun, kterou získá nejaktivnější student druhého, třetího a čtvrtého ročníku ostravské Střední školy elektrotechnické se sídlem v ulici Na Jízdárně.

18. 10. 2022

Udržitelný rozvoj a ESG
Distribuce - Pomáháme

Peníze ze soutěže energetiků použije vítěz na autoškolu

Šestnáct tisíc korun, které vyhrál učeň olomoucké „Kosinky“ Gino Bandy v soutěži nazvané podle vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše, investuje mladík do dalšího vzdělávání – chce si zaplatit autoškolu. Podobné záměry mají i další ocenění učni ze Střední školy technické a obchodní v Olomouci, mezi které rozdělila společnost ČEZ Distribuce celkem 102 tisíc korun.

26. 5. 2022