Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Distribuce
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring

Prémii od energetiků vyhrál 18letý student elektrotechniky z olomoucké Kosinky

Nejúspěšnějším účastníkem motivačního programu pojmenovaném podle vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše, který každoročně vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce, se letos v Olomouckém kraji stal 18letý student olomoucké „Kosinky“ David Tauš. Od energetiků dostal 16 tisíc korun a pozvánku na zážitkový den v Praze, který bude zaměřený na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie. Mezi úspěšné absolventy programu ze Střední technické školy v Olomouci, v regionu známé jako „Kosinka“, rozdělila ČEZ Distribuce celkem 102 tisíc korun.

10. 5. 2023

Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Charita a sponzoring
Ostatní
Udržitelný rozvoj a ESG

Domažlické městské lesy se podruhé dočkaly pomoci energetiků ze Skupiny ČEZ

Domažlice – Stejná parta a lokalita jako vloni, jen jiná oplocenka a opět nová výsadba buků; tak by se dala stručně charakterizovat aktivita devíti energetiků ze Skupiny ČEZ s výkonem práce v Plzni a Příbrami. Nové stromy sázeli opět na Domažlicku v lokalitě Babylon na hranici CHKO Český les. Již v roce 2019 přitom Skupina ČEZ přijala závazek vysadit za každého zaměstnance v Česku jeden strom. Po dosažení této mety jich bude kolem 23 000, Bohužel, vzhledem k neustále se měnícím pravidlům během vleklé koronavirové krize, kdy se restrikce střídaly s uvolňováním a naopak, se zatím energetici k výsadbě nových stromů příliš nedostali. Doposud tak dobrovolníci zvládli obohatit krajinu na různých místech republiky o 14 446 sazenic různých dřevin.

5. 10. 2021

Elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Distribuce

Vánoce energetiků na severu Čech: Buď v práci, nebo pohotovost doma

Severní Čechy – Vánoční svátky jsou pro energetiky běžnými pracovními dny. Týká se to i Silvestra a Nového roku. Jen během Štědrého dne tak bude v rámci celé republiky mimo své rodiny téměř 1200 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Na severu Čech to budou hlavně směnaři z nepřetržitých elektrárenských provozů elektráren Prunéřov, Tušimice, Ledvice, Počerady, paroplynového cyklu v Počeradech, Teplárny Trmice, malé vodní elektrárny Želina a vodní elektrárny Střekov a dále dispečeři a montéři z ČEZ Distribuce. Jako každoročně kolik a kde výrobních bloků bude v provozu, rozhodne vždy aktuálně dispečink podle potřeby sítě.

22. 12. 2020

Životní prostředí a obnovitelné zdroje

Reakce na dopis předsedkyně Energetického regulačního úřadu ze dne 13.6.2012

29. 6. 2012