Tiskové zprávy

Udržitelný rozvoj a ESG
Ostatní
Distribuce - Pomáháme
Charita a sponzoring
Elektrárny

Energetici opět vyjádřili solidaritu s lidmi s poruchou autistického spektra

Ústecký kraj - Již podeváté v řadě se Skupina ČEZ připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se tak napříč celou republikou rozzářily vybrané industriální, administrativní a další objekty modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. V Ústeckém kraji byly tradičně modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a Elektrárna Ledvice.

3. 4. 2023

Ostatní
Elektrárny
Distribuce
Charita a sponzoring

Po nucené dvouleté přestávce měli energetici pořádný „hlad“ po vánočních trzích

Severní Čechy – Adventní čas probíhal i ve znamení vánočních trhů v elektrárenských lokalitách Skupiny ČEZ na severu Čech, dále v Teplárně Trmice a děčínském sídle ČEZ Distribuce. Energetici tak opět měli možnost vybrat si nějaký pěkný rukodělný vánoční dárek z chráněných dílen, případně si zakoupit na sváteční stůl zajímavou dekoraci, případně i nějakou pochutinu. Celkem si dílny na severu, respektive v Ústeckém kraji, přišly na 37 442 korun. Tato suma je srovnatelná s rokem 2019 (34 045 korun), kdy Vánoční trhy energetiků proběhly naposledy, neboť dlouholetou tradici následně přerušily dva covidové roky.

21. 12. 2022

Elektrárny
Distribuce
Ostatní
Distribuce - Pomáháme

Motivační program Prokopa Diviše má i letos své chomutovské vítěze

Chomutov – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2020/21, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již popáté vyhlásila ČEZ Distribuce má své vítěze. V případě střední odborné školy v Chomutově, známé pod zkratkou „ESOZ Chomutov“ si tak devět nejlepších žáků tří různých elektrooborů převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun jako odměnu za své celoroční snažení. Do pátého ročníku „divišovského klání“ se přitom přihlásilo 128 žáků z oborů elektrikář, mechanik elektronických zařízení a mechanik elektronik.

10. 6. 2021

Elektrárny
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Distribuce

Vánoce energetiků na severu Čech: Buď v práci, nebo pohotovost doma

Severní Čechy – Vánoční svátky jsou pro energetiky běžnými pracovními dny. Týká se to i Silvestra a Nového roku. Jen během Štědrého dne tak bude v rámci celé republiky mimo své rodiny téměř 1200 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Na severu Čech to budou hlavně směnaři z nepřetržitých elektrárenských provozů elektráren Prunéřov, Tušimice, Ledvice, Počerady, paroplynového cyklu v Počeradech, Teplárny Trmice, malé vodní elektrárny Želina a vodní elektrárny Střekov a dále dispečeři a montéři z ČEZ Distribuce. Jako každoročně kolik a kde výrobních bloků bude v provozu, rozhodne vždy aktuálně dispečink podle potřeby sítě.

22. 12. 2020