Tiskové zprávy

Distribuce
Distribuce - Pomáháme

Na porozumění autismu bude svítit z 2. na 3. dubna modře i sídlo ČEZ Distribuce v Děčíně

Přestože již druhým rokem je hlavním celoplanetárním tématem doba covidová, nelze zapomínat na lidi s vážnými zdravotními handicapy. Skupina ČEZ se tak již posedmé připojí k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se napříč celou republikou rozzáří od 18 hodin vybrané industriální, administrativní a další objekty modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. Na severu Čech budou tradičně modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a Elektrárna Ledvice. Skupina ČEZ se tím rovněž hlásí k Cílům udržitelného rozvoje OSN (SDGs). V tomto případě k cíli 10 = Méně nerovnosti.

31. 3. 2021

Ostatní
Distribuce - Pomáháme

Rekonstrukce vedení vysokého napětí Týniště – Třebechovice zkvalitní dodávky elektřiny

Letos v lednu byla zahájena komplexní rekonstrukce vedení vysokého napětí mezi Týništěm nad Orlicí a Třebechovicemi. ČEZ Distribuce zde rekonstruuje více jak 10 km vedení vysokého napětí a celkové náklady na stavbu se vyšplhají na téměř 44 milionů korun. Tato stavba je první z celkové koncepce zlepšení napájení oblasti Třebechovicka a Týnišťska. V současné době probíhají projekční práce na transformovnu Týniště.

24. 3. 2021

Elektrárny
Charita a sponzoring
Distribuce - Pomáháme

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po třinácté čas dobré věci

Severní Čechy – Čas pro dobrou věc mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ na severu Čech. V Ústeckém kraji věnovali jeden svůj pracovní den Dětskému domovu v Mašťově, Skanzenu v Zubrnicích a Vzdělávacímu a rekreačnímu centru Lesná, o. p. s. V Libereckém kraji pak zavítali do Jedličkova ústavu. Pomoc jednadvaceti dobrovolníků byla různorodá.

27. 9. 2020

Distribuce
Ostatní
Distribuce - Pomáháme

Živá knihovna povolání nabízí různé možnosti nerozhodnutým deváťákům

Česká Lípa – Jednu zmála letošních spanilých jízd po Libereckém kraji za potenciálními budoucími kolegy, ale potažmo i kolegyněmi mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ, konkrétně z útvaru strategického náboru a ČEZ Distribuce. Jejich cílem se v pondělí 14. září stal Liberec a poté ve středu 16. září i Česká Lípa. Středem jejich zájmu se tentokráte stali žáci z devátých tříd, kteří se svým pedagogickým doprovodem zavítali na prezentační akci „Živá knihovna povolání“. Interaktivní představení povolání žákům posledních ročníků ZŠ ve spolupráci s místními firmami probíhalo v režii Svazu průmyslu a dopravy ČR za přísných hygienických opatření. Tedy s rouškami, nezbytnou desinfekcí na ruce a v omezeném počtu firem i samotných návštěvníků s rozestupy.

17. 9. 2020