AM 350

Elektroměr AM 350
Displej
Číslo elektroměru
Displej elektroměru AM 350
Zobrazuje různé stavy spotřeby pro T1 a T2.
Zobrazení aktivního tarifu T1 nebo T2, do kterého je registrována spotřeba.
Zobrazení přítomnosti fázového napětí L1, L2, L3.
Číslo elektroměru AM 350
Číslo elektroměru
Seznam elektroměrů:

Popis elektroměru

Elektroměr AM350  je třífázový statický elektroměr pro měření elektrické energie ve dvou tarifech s dálkovou komunikací.

Na LCD zobrazovací jednotce se střídavě zobrazuje stav číselníku ve vysokém tarifu označený 1.8.1, který se po čase změní na zobrazení stavu nízkého tarifu označeného 1.8.2. Při správné funkci elektroměru se na displeji střídají pouze tyto dva údaje. Displej v horním řádku zobrazuje přítomnost napětí ve fázích L1, L2, L3 a identifikaci aktivního tarifu. Blikání diody nad displejem signalizuje odebíranou elektrickou energii. Okamžitou informativní hodnotu výkonu zobrazuje sloupcový bargraf na displeji pod stavem číselníku.

Smlouva uvádí odpovědnost odběratele za stav odběrného místa. Mimo jiné musí být elektroměr opatřen úředními plombami. V opačném případě volejte neprodleně naši bezplatnou linku 800 850 860.

Jak správně odečíst stav elektroměru

T1 - vysoký tarif, T2 - nízký tarif

Právě zobrazený tarif je označen 1.8.1 pro vysoký tarif (T1) nebo 1.8.2 pro nízký tarif (T2).

Stav elektroměru

Z displeje elektroměru se odečítá elektrická energie v kWh zobrazená na 7 celých míst. Elektroměr po 8 sekundách přepíná zobrazení stavů číselníků v jednotlivých tarifech.

Jak poznat, že je elektroměr přepnutý do nízkého tarifu

Označení aktivního tarifu symbolizuje zobrazení symbolu T1 nebo T2 v pravém horním rohu displeje.

Rozpoznání chyby elektroměru

Elektroměr může na základě vnitřních testů nahlásit poruchu. Na displeji se objeví chybové hlášení FF a číslo. Takové hlášení znamená chybnou funkci elektroměru.

Pokud zjistíte chybu elektroměru, oznamte nám to, prosím, neprodleně na bezplatnou linku 800 850 860, nebo písemně na info {zavináč} cezdistribuce {tečka} cz. Děkujeme.

Kde je číslo elektroměru

Každý elektroměr má své číslo, které lze použít jako identifikátor vašeho odběrného místa při komunikaci. Konkrétní umístění čísla elektroměru závisí na typu přístroje (viz popis u ilustrační fotografie elektroměru).

Vytisknout informace o elektroměru