19. 4. 2017

Snídaně na call centru ČEZ Distribuce v Zábřehu pomohla Dobrotám z venkova

Domácí pomazánky namazané na domácím chlebu, domácí bábovka, těstovinový salát samozřejmě také domácí. Takové byly kulisy středeční charitativní snídaně v call centru společnosti ČEZ Distribuce v Zábřehu, která vydělala přes 12 tisíc korun sociálnímu podniku Dobroty z venkova. Ten vznikl doslova před pár dny a chce vytvořit stálá pracovní místa pro lidi se zdravotním postižením.

„Operátoři i další zaměstnanci byli velmi spokojení a hned u oběda se ptali po opakování. Byla jsem trochu nervózní, jak se napoprvé akce podaří, ale nakonec vše dopadlo na jedničku,“ řekla Veronika Sležková, která měla za ČEZ přípravu akce na starost.

Snídaně v zábřežském call centru ČEZ Distribuce byla pro Dobroty z venkova vůbec první veřejnou akcí. „Už jsme připravovali bagety pro nějaký kongres, ale takto veřejně jsme šli kůží na trh poprvé. Po pár desítkách minut jsme si oddechli, bylo jasné, že půjde o úspěšnou akci. Moc mě překvapila vstřícnost lidí a hlavně jejich zájem,“ vysvětlila za sociální podnik Nataša Strakošová Vykydalová, která se se svou kolegyní chce věnovat také sociálnímu zemědělství a výpěstky dodávat do školních jídelen.

Zákazníků bylo opravdu hodně, přišli nejen operátoři z call centra, ale také montéři, technici a zaměstnanci dalších firem ze Skupiny ČEZ, které mají v Zábřehu své pobočky.

„Vše je to o pracovních místech pro lidi se zdravotním postižením. V našem Centru sociálních služeb Pomněnka jsme v chráněné dílně vytvořili pozice v úklidu, kuchyni a na zahradě, ale další pracovní místa už nemáme. Přitom právě práce je pro mnohé hendikepované tou nejlepší rehabilitací,“ dodala Vykydalová

Charitativní snídaně s názvem „Plníme přání snídaní“ je součástí dlouhodobé aktivity „Plníme přání, myslíme na druhé“, což je charitativní projekt Skupiny ČEZ,  jejích zaměstnanců a Nadace ČEZ. Snídaně, jejichž výtěžek jde vždy plně na chráněné dílny, už firma uspořádala například v Praze nebo Ostravě.

Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ