Známe vítěze Motivačního programu Prokopa Diviše z Kladna. Studenti získali 102 tisíc korun

Kladno 26. 6. 2018 - Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše. V letošním roce se do programu zapojilo 10 středních škol a téměř 1000 studentů v celé ČR.

102 tisíc korun si mezi sebou rozdělilo devět nejaktivnějších studentů elektro oborů Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno (SPŠ a VOŠ Kladno).

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky. „ Všem studentům, kteří v našem programu uspěli, velmi gratuluji a doufám, že se s nimi nevidíme naposled. Protože všichni, kdo se do programu zapojí a získají ocenění, mají pak výhodu při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ říká Radim Černý, člen představenstva a ředitel úseku Řízení sítí ČEZ Distribuce, který šeky předával.

Do motivačního programu se zapojila i SPŠ a VOŠ Kladno. Smysl motivačního programu Prokopa Diviše oceňuje také ředitel školy Miroslav Dundr. „Tento motivační program zlepšil studijní výsledky našich žáků ve třidách oboru elektroenergetika a úspěšnost žáků v technických soutěžích. Zúčastnění žáci byli rovněž aktivní v mimoškolních činnostech a spolupracovali při prezentaci školy na veřejnosti,“ pochvaluje si Miroslav Dundr.

Vyhodnocování programu probíhá celý školní rok a na přelomu března a května vybere komise složená ze zástupců dané školy, ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů tři nejlepší žáky v daném oboru, kteří získají zajímavé finanční ohodnocení. V Kladně získalo ocenění 9 studentů ve třech kategoriích, kteří si mezi sebe rozdělili 102 tisíc korun.

Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce se proto snaží podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách. 

Do projektu se v letošním školním roce  2017/2018 zapojilo 10 partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci a Ostravě. Programu se zúčastnilo 946 studentů.


ČEZ Distribuce, a. s. ze Skupiny ČEZ provozuje na území České republiky vedení v délce 163 680 km s 3,6 mil. odběrných míst. Společnost působí na území krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a částečně v kraji Zlínském a Vysočina. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky klientů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ