Tiskové zprávy

22
Říjen 2018

Nejlepší novodobé Prokopy Diviše čeká již po třetí finanční odměna

Kladno - Pro žáky elektro oborů vybraných partnerských středních škol Skupiny ČEZ je i letos určen Motivační program Prokopa Diviše. Již potřetí jej spolupořádají ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů, přičemž jeho tradičním cílem je zatraktivnění studia pro budoucí „silnoproudaře“. Podle ředitelů škol finanční a případně i další ocenění je přitom pro mnohé studenty opravdu silnou motivací. Důkazem je například celoroční zlepšení prospěchu či úbytek postihů za přestupky proti školnímu řádu. Nejinak je tomu i v případě SPŠ a VOŠ v Kladně.

9
Říjen 2018

ČEZ Distribuce otevřela další technické konzultační místo, tentokrát v Plzni

Po Děčínu, Ostravě a Kladně je Plzeň dalším městem, kde společnost ČEZ Distribuce otevřela své technické konzultační místo (TKM). Nachází se v prvním patře budovy E CENTRA v Guldenerově ul. 17. Klientům zde pomohou vyřešit distribuční požadavky jako je žádost o připojení či změna příkonu, vyjádření ke stavbě nebo přeložka distribučního zařízení.

24
Září 2018

DODÁVKY ELEKTŘINY NA HLADINĚ VN OBNOVENY

Od včerejšího večera jsou aktuálně všechny poruchy na hladině vysokého napětí (vn) vzniklé v důsledku bouře FABIENNE opraveny a v současné době probíhá oprava poruch na hladině nízkého napětí (nn). V případě potíží volejte na bezplatnou kontaktní linku 800 850 860.

22
Září 2018

UPOZORNĚNÍ na možný výskyt poruch v důsledku silného nárazového větru

Na základě vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) upozorňujeme na možný výskyt poruch v důsledku silného nárazového větru, a to od neděle 23.9.2018 pozdějších odpoledních hodin do pondělí 24.9.2018. Výstraha platí pro celé území České republiky. ČEZ Distribuce pro své zaměstnance vyhlásila pohotovost a v případě nastalých poruch bude počet pracovníků v terénu, na dispečinku a v call centru ihned navýšen.

22
Září 2018

ZVÝŠENÁ PORUCHOVOST

V důsledku bouřkové činnosti, která ve večerních a nočních hodinách přešla přes celé území České republiky evidujeme zvýšenou poruchovost. Na odstranění poruch pracujeme a během dnešního dne budou dodávky elektřiny obnoveny. Pro hlášení poruch můžete využít naší bezplatnou kontakntí linku 800 850 860.

20
Září 2018

Jedličkův ústav Liberec navštívil zámek ve Velkém Březně

Klienti Jedličkova ústavu z Liberce přijali i letos pozvání společnosti ČEZ Distribuce na již tradiční setkání s jejich zaměstnanci. Pozvání bylo letos doslova pohádkové - na zámek Velké Březno. Netradiční prohlídka zámku probíhala za doprovodu samotných princezen. Po prohlídce nechyběla ani prohlídka zámeckého parku a síly všichni doplnili výborným tříchodovým obědem.

14
Září 2018

Králem distribuční maturity se stal domácí Michal Procházka

Kladno - Další várka žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ se po roce sešla na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Jejich distribuční maturita se tradičně konala v prostorách kladenského Technického konzultačního místa ČEZ Distribuce, kde středoškoláci získali teoretické znalosti a psali i závěrečný „maturitní“ test. Praktická část proběhla v transformovně Dříň a jejím okolí.

13
Září 2018

Výpadek 2018 - ČEZ Distribuce ověřila svou připravenost na řešení mimořádných situací také v Ústeckém kraji

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ se aktivně podílela na cvičení Výpadek 2018, které pořádaly orgány krizového řízení Ústeckého kraje. Cvičení simulovalo dlouhodobý výpadek elektrické energie v okrese Most. Po cvičeních Výpadek 2018 (pořádal Karlovarský kraj) a Blackout 2018 (pořádal Středočeský kraj) se tak jedná již o třetí cvičení, které má prověřit připravenost a spolupráci energetiků z ČEZ Distribuce, ale i veřejné správy a složek integrovaného záchranného systému na nenadálé situace.

5
Září 2018

Cvičení Blackout proběhlo podle plánu. Na vyhodnocení získaných poznatků je ale ještě brzy.

Cílem celokrajského cvičení „Blackout 2018“ bylo přezkoušet připravenost a akceschopnost složek IZS, orgánů krizového řízení a dalších vybraných orgánů a organizací ve Středočeském kraji na řešení dopadů krizové situace. „Vyhodnocení poznatků, které jsme během cvičení získali, ukáže dopady takovéto krizové situace na základní životní potřeby obyvatelstva a infrastrukturu v kraji. Závěry z cvičení pak přispějí k zabezpečení vlastních potřeb kraje v oblasti energetické soběstačnosti cestou mobilních náhradních zdrojů elektrické energie a je nutné je promítnout do akčního plánu územní energetické koncepce Středočeského kraje,“ zdůraznila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která je předsedkyní Bezpečnostní rady a krizového štábu kraje.

3
Září 2018

Středočeský kraj se připravuje na „Blackout 2018“

Celokrajské cvičení „Blackout 2018“ vypukne již zítra, v úterý 4. září. „Cílem taktického cvičení je prověřit připravenost orgánů krizového řízení a dalších vybraných subjektů a organizací na plošný výpadek dodávek elektřiny, takzvaný Blackout. Elektrická energie ale vypnuta během cvičení nebude. Občané kraje se tak nemusí ničeho obávat,“ zdůraznila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která je zároveň předsedkyní Bezpečností rady kraje.

3
Září 2018

Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole

Týden ve škole, dva týdny na praxi v ČEZ Distribuci. Prvních šest studentů ostravské střední školy Na Jízdárně dnes vstoupilo do systému s prvky duálního vzdělávání. Přihlášení žáci budou v rámci praxe docházet na pracoviště ČEZ Distribuce, kde je zkušení pracovníci zasvětí do každodenních činností elektrikáře. Pilotní projekt ve vybraných školách a místních firmách rozjíždí společně Svaz průmyslu a dopravy, Moravskoslezský kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

28
Srpen 2018

ČEZ Distribuce spustila pro starosty Krizový informační systém

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ spustila nový Krizový informační systém pro města a obce (KISMO). Ten energetikům umožňuje v jeden okamžik vybrané kraje, obce s rozšířenou působností či konkrétní municipality a jejich registrované zástupce varovat či informovat o zvýšené poruchovosti, nebo kalamitním stavu a po zjištění příčiny poruchy také o předpokládaném času obnovení dodávek elektřiny. Jedinou podmínkou je registrace starostů v distribučním systému a pravidelná aktualizace poskytnutých údajů.

26
Srpen 2018

Rockeři ve Vroutku šlápli do pedálů Oranžových kol

Charitativní akce EPP – Pomáhej pohybem opět zavítala na festival Rock for Churchill. Minutou šlapání na Oranžových kolech Nadace ČEZ mohli lidé podpořit místní dobrovolné hasiče a městskou knihovnu. Vyšlapalo se 103 327 korun!

24
Srpen 2018

ČEZ Distribuce pokračuje ve zvýšení stability a kapacity sítí v Karlových Varech i v roce 2018

I v letošním roce pokračuje jeden z důležitých projektů společnosti ČEZ Distribuce v Karlovarském kraji. Jedná o unifikaci na středním napětí, které je nejvýznamnější z pohledu přenosu výkonu. Tento projekt obsahuje několik desítek dílčích investičních staveb, ve kterých dojde k přechodu z napěťové hladiny 10 kV na napěťovou hladinu 22 kV. V letošním roce přibyde 40 trafostanic, z nichž již polovina je na vyšší napěťovou hladinu připojená. Investovaná částka v roce 2018 do unifikace Karlových Varů je 58,7 milionů Kč.

22
Srpen 2018

ČEZ Distribuce dokončila výstavbu rozvodny 110 kV v průmyslově zóně Triangle

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ dokončila významnou strategickou stavbu - rozvodnu 110 kV Triangle, která zajistí příkon více než 50 MW pro připojení společnosti NEXEN TIRE Europe s.r.o. Rozvodna nacházející se v průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce tak rozšíří potřebnou distribuční kapacitu novým investorům a tím i novým pracovním místům v regionu. Investiční náklady na tuto akci se vyšplhaly na téměř 200 milionů korun. Díky novému výrobnímu závodu společnosti Nexen vznikne v Ústeckém kraji postupně až 1500 nových pracovních míst.

Předchozí